جراحی بینی در ساری

همواره انسان در پی زیبایی و زیبا دیده شدن بوده و خواهد بود. با پیشرفت در علم و تکنولوژی این اتفاق رخ داده است که افراد بتوانند نقص های ظاهری بینی خود را با انجام جراحی بینی برطرف سازند و بدین صورت این متد در میان جراحی های زیبایی جزو برترین و محبوب ترین ها قرار گرفته است . شایان ذکر است که انجام رینوپلاستی در تمام جهان مورد انجام قرار می گیرد و تنها مختص به ایران نیست. تنها تفاوت ما در این است که بهترین جراحان را در اختیار داریم در نتیجه میزان رضایت و طبیعتا تعداد موارد انجام شده به نسبت دیگر نقاط رو به افزایش خواهد بود. در این مقاله دکتر محمدحسین ارزاقی توضیحات جامع و کاملی را برای افرادی که قصد انجام جراحی بینی در ساری را دارند مطرح نموده اند که توصیه می کنم حتما حتما زمان بگذارید و آن را با دقت مطالعه کنید.

 

جراحی بینی در ساری - دکتر ارزاقی

 

جراحی بینی ( Rhinoplasty ) 

عمل کردن بینی همواره در جهت درمان و زیبایی توسط دکتر متخصص گوش و حلق و بینی یا جراح پلاستیک برای افراد متقاضی مورد انجام قرار می گیرد. این فرآیند علاوه بر بهبود و برطرف کردن ایرادات ظاهری بینی می تواند در درمان و بهتر شدن وضعیت تنفس فرد نیز موثر واقع شود. برخی از افراد می توانند مازاد بر انجام بهبود نواقص ساختاری درخواست عمل زیبایی بینی را نیز داشته باشند. زیرا انجام این دو پروسه با هم تداخلی نخواهد داشت و تنها به سلیقه و خواست بیمار بستگی دارد. جراحی بینی برای آقایان و خانم هایی که میزان رضایت کمتری از فرم بینی خود دارند مورد انجام قرار می گیرد.

این پروسه جزو روش های ایمن و تهاجمی است که بایستی توسط بهترین جراح بینی در ساری یا سایر شهرها و کشورها صورت بگیرد. این امر باعث می شود که درصد ریسک کمتری را برای افراد در پی داشته باشد. ساختار این عضو صورت به ترتیب شامل ، قسمت بالایی آن استخوان و تحتانی شامل غضروف و در آخر پوست است. این روش می تواند استخوان ، غضروف و پوست یا در مواردی هر سه را تغییر دهد. در موقعی که تصمیم نهایی خود را جهت انجام رینوپلاستی انجام داده اید بهتر است با بهترین دکتر جراحی بینی در ساری صحبت کنید ؛ زیرا باید مطلع شوید که آیا این روش برای شما مناسب است یا خیر؟! در ادامه به مهمترین نکات در مورد انجام این متد و باید ها و نباید ها صحبت خواهد شد. بنابراین بهتر است که با دقت به ادامه متن توجه داشته باشید.

 

 

انواع کاربردهای جراحی بینی

از نظر بسیاری از جراحان پلاستیک و متخصصین گوش و حلق و بینی، عمل های بینی به دسته بندی زیر تقسیم می شوند:

 • جراحی زیبایی بینی اولیه

همانطور که از نام این فرآیند پیداست، به اولین عمل زیبایی بینی ، جراحی بینی اولیه اطلاق می شود. در روند این عمل که به خواست و سلیقه شخصی خود فرد قابل انجام است، تمامی نواقص موجود در ظاهر بینی مرتفع می شوند. ناهموار بودن تیغه بینی که به شکل قوزی نازیبا خود را نشان می دهد، بزرگ بودن سوراخ های دماغ، پهنای بیش از حد بینی و ارتفاع بلند آن، همگی از ایراداتی هستند که چهره فرد را تحت تاثیر قرار داده و در جذابیت او اثری منفی می گذارند. با فرم دهی درست و رفع ایرادات آن اعتماد به نفس وی بیشتر می شود.

 • عمل بینی ترمیمی

اگر فرد برای عمل بینی اولیه خود انتخابی هوشمندانه در میان سیل کثیر جراحان بینی نداشته باشد، بروز مشکلات فانکشنالی و ظاهری دماغ پس از عمل در او افزایش می یابد. برطرف نشدن قوز ، متقارن نشدن سوراخ های بینی ، کج بودن اسکلت و در نهایت مشکلات تنفسی به دلیل لطمات زیاد به مجاری تنفسی از جمله مواردی هستند در صورت عدم انتخاب دکتر خوب برای جراحی بینی در ساری پس از این پروسه رخ می دهند. البته نمی توان تنها جراح بینی را در بروز این رخدادها دخیل دانست. با این وجود برای رفع دفرمگی بینی نیاز است مجددا فرد تحت جراحی بینی ترمیمی در ساری قرار بگیرد که به آن عمل بینی ثانویه یا روتوش بینی نیز گفته می شود.

 • سپتوراینوپلاستی

اگر فرد به مشکل انحراف بینی دچار باشد و همزمان خواهان انجام عمل زیبایی بینی نیز باشد، برای وی سپتوراینوپلاستی انجام می شود. تیغه سپتوم بنا به دلایل مختلفی از جمله شکستگی به یکی از طرفین متمایل شده و علاوه بر مشکل تنفسی ، در ظاهر آن نیز تاثیر سو می گذارد. با قرار گیری تیغه در محل مناسب، علاوه بر رفع اختلال در تنفس، ظاهر آن نیز بهبود می یابد. مزیت این اقدام در این است که تنها فرد یکبار بیهوشی را تجربه کرده و دوره نقاهت دو عمل، با یکدیگر ادغام می شوند.

نوع دیگری از جراحی بینی که در ساری انجام می شود برداشت پولیپ است. رشد غیر معمول بافت ملتهب مخاط بینی با نام پولیپ شناخته می شود. این کیست منجر به انسداد مجاری تنفسی شده و علائمی مانند تنگی نفس و آبریزش و غیره همراه است. در صورت عدم پاسخ مناسب به درمان های دارویی، نیاز به عمل برداشتن آن به واسطه جراحی بینی احساس می شود.

 • تیپ پلاستی

اگر فرد فقط از فرم نوک بینی خود اظهار نارضایتی نماید، برای وی تیپ پلاستی قابل انجام است. این پروسه زیبایی همراه با بیهوشی بوده و تنها به ندرت با بیحسی موضعی آماده می شود.

 • راینوپلاستی با تزریق فیلر

این روزها بازار جراحی های کم تهاجمی برای رفع کردن عیوب بینی و صورت بسیار گرم است. یکی از این اقدامات عمل بینی با فیلر است. طی این فرایند ، دوز مشخصی از ژل برای رفع ناهمواری های بر روی تیغه بینی به موضع تزریق می شود. البته نتایج این تزریق ماندگار نبوده و نیاز است فرد در جلسات مشخص برای تمدید آن اقدام نماید.

بهترین کاندیدای جراحی زیبایی بینی کیست؟

به گفته بهترین دکتر عمل بینی در ساری بیشتر اشخاصی که در فرم بینی خود دچار نقص هستند تمایل به انجام عمل زیبایی بینی دارند. اما این مساله به معنا نیست که این روند برای شما مناسب است. دکتر ارزاقی می گویند : افراد بایست از سلامت روحی و جسمی برخوردار باشند. بانوان بایستی دقت داشته باشند که در بازه بارداری نمی توانند از رینوپلاستی استفاده کنند. بهتر است که انجام این متد را به بعد از زایمان خود موکول کنند. افرادی که از این فرآیند برای عمل بینی ثانویه بهره خواهند برد بایستی دقت داشته باشند که حداقل دو سال از روند اولیه گذشته باشد.

فیلم جراحی بینی در ساری توسط بهترین جراح بینی ساری

 

 

سن مناسب جراحی بینی 

نوجوانان از درصد حساسیت بیشتری برخوردار هستند و عمده افراد متقاضی رینوپلاستی را نوجوان و جوانان تشکیل می دهند. بدین سبب خوب است بدانید که بهترین سن جهت انجام پروسه زیبایی و درمانی مذکور اتمام دوره بلوغ است. در این بازه بینی در حال رشد و تکامل است در نتیجه بهتر است برای اعمال تغییرات مد نظر بهتر است که تا اتمام دوره بلوغ صبر کرده و سپس به سراغ جراحی زیبایی بینی بروید. در واقع سن مناسب برای رینوپلاستی برای خانم ها حدود 16 الی 17 سالگی است و برای آقایان نزدیک به 17 الی 18 سالگی بهترین رنج سنی برای انجام این روند زیبایی و درمانی خواهد بود.

نکته : قابل توجه است که برخی از جراحان به طور میانگین سن 18 سال را برای عمل بینی مد نظر دارند.

هدف های عمل بینی 

عمل زیبایی بینی می تواند برای تغییر فرم ، اندازه و ظاهر کلی بینی مورد استفاده قرار بگیرد. در ذیل برخی از درخواست هایی که فرد متقاضی از بهترین دکتر جراحی بینی در ساری دارد عبارتند از :

 • تغییر سایز پره های بینی
 • باریک شدن استخوان و تیغه بینی
 • برطرف کردن انحراف در بینی
 • بهبود ایرادات تنفسی
 • تغییر حالت نوک بینی
 • جمع کردن سوراخ های بینی
 • افزایش فاصله نوک بینی با لب بالایی

علت پر طرفدار بودن جراحی بینی در ساری چیست؟

انسان همواره به دنبال زیبایی بوده و سعی می کند به طرق مختلف ظاهر صورت و اندام خود را بهبود ببخشد. برخی از این اقدامات نیازمند هیچگونه جراحی تهاجمی نیستند. به طور مثال با تغذیه مناسب یا ورزش به صورت روتین می توان به اندامی ایده آل دست یافت و یا برای حجم دادن به گونه یا لب ها از تزریق ژل یا بوتاکس کمک گرفت. اما برای ایجاد بعضی تغییرات ناگزیر هستیم صورت یا بدن خود را به تیغ جراح بسپریم. عمل زیبایی بینی در دنیای امروز جزو پر طرفدارترین و محبوبترین انواع پروسه های زیبایی صورت بوده و علت آن در این است که می توان با یک جراحی واحد به مزایای آن اعم از جسمی و روانی دست پیدا کرد. این مزیت ها شامل موارد زیر می شوند:

 • تعادل در صورت

داشتن تعادل در میان اعضای صورت سبب زیباتر شدن و دلنشین تر شدن صورت ما می شود. اگر چشمانی کشیده و گونه های برجسته ای دارید اما دماغ شما بزرگ است، زیبایی این اعضا آنچنان که باید به چشم نخواهد آمد. تصور کنید بینی تان به واسطه جراحی بینی فرمی زیبا و ظریف به خود بگیرد. در این زمان است که برجستگی گونه بیشتر نمود پیدا خواهد کرد و با ترکیب شدن با چشم های شما، صورتتان ظرافت زیادی به خود می گیرد. با سپردن خود به دست با مهارت و با تجربه دکتر خوب برای عمل بینی در ساری ، به این مهم دست یافته و از چهره ای عاری از عیب و نقص بیشتر لذت می برید.

 • مشکل تنفسی

هدف اصلی در جراحی بینی، از بین بردن ایرادات واضح و قابل مشاهده دماغ است به همین علت است که در حوزه جراحی های زیبایی جای گرفته است اما می توان آن را برای درمان برخی مشکلات تنفسی مانند انحراف بینی، پولیپ، شکستگی بینی و غیره نیز بر شمرد. هر کدام از این موارد می توانند خللی در مجاری تنفسی شما ایجاد کنند و تنفستان را با دشواری همراه نمایند. به عبارتی می توان به جرات اذعان نمود که با عمل کردن بینی با یک تیر دو نشان زده شده و علاوه بر فرم دهی بینی، این مشکلات نیز مرتفع می شوند.

 • اعتماد به نفس

در دنیای امروز که توجهات به سمت زیبایی ظاهری رفته است ، نمی توان کتمان نمود که با رفع ایرادات ظاهر صورت مانند جراحی بینی یا جراحی چانه و تزریق فیلر ، اعتماد به نفس فرد جانی دوباره گرفته و می تواند در انظار عمومی و اجتماع حضوری پر رنگ تر داشته باشد. با بالارفتن اعتماد به نفس از طرق مختلف، فرد شاهد گزینه های شغلی بیشتری شده و مسلما جایگاه اجتماعی وی نیز دستخوش تغییرات مثبتی می شود.

 • ساده بودن پروسه

جراحی بینی از جمله عمل هایی است که به دلیل سرپایی بودن، چهرتان را کاملا تغییر می دهد. بنابراین علت اصلی پر طرفدار بودن آن را علاوه بر موارد بالا ، کسب نتیجه ای قابل قبول پس از عمل و مشاهده نتیجه در زودترین زمان ممکن است. البته بدیهی است تنها با انتخاب جراح با تجربه می توانید از تمامی این مزایا برخوردار شوید.

نمونه عکس های قبل و بعد جراحی بینی در ساری توسط دکتر ارزاقی

 

 

روش های جراحی بینی

در عمل بینی با استفاده از دو تکنیک می توان تغییرات خواسته شده را اعمال ساخت ، تکنیک باز و بسته.

 • تکنیک باز 

در این روش بهترین دکتر عمل بینی ساری با ایجاد برش در قسمت غضروفی بین دو سوراخ بینی می تواند پوست را بلند کرده و وسعت دید بهتری را در زمان انجام جراحی بینی داشته باشد. عمدتا از این متد در جهت انجام پروسیجرهای با میزان تغییرات بالا مورد انجام قرار می گیرد. بعد از اتمام فرآیند با چند بخیه ریز دکتر پوست را به جای اولیه بر می گرداند. مدت درمان و ریکاوری به نسبت دیگر روش جراحی دماغ بیشتر است.

 • تکنیک بسته 

در این متد برخلاف روش قبلی دیگر برشی بر سطح پوست ایجاد نخواهد شد. تمامی برش ها را در داخل حفره بینی وارد می کنند. به همین دلیل جای اسکار برجای نخواهد ماند و مدت نقاهت کمتری را به نسبت روش قبل نیاز دارد. اما تفاوت عمده این دو متد با یکدیگر به میزان و وسعت دید جراح در موقع عمل بینی است. در تکنیک بسته پهنای دید کمتری را در اختیار او قرار می دهد و نیاز به تبحر و سابقه کاری بالایی دارد که بتوان با استفاده از این روند جراحی بینی را انجام داد.

 

جراحی بینی در ساری - دکتر ارزاقی

 

انواع بینی 

این عضو از چهره که نماد زیبایی صورت شناخته شده است. با وجود کوچکترین ایرادی در ظاهر آن در اولین دیدار صورت فرد را نامتعادل نشان داده و شخص نیز از چهره خود احساس رضایت نخواهد داشت. بنابراین به دلیل مواردی که ذکر شد افراد بیشتر در پی انجام جراحی بینی هستند. شایان ذکر است که هر کسی با توجه به ژنتیک و ساختار بدنی که دارد نوع بینی منحصر به فردی دارد. بنابراین نتیجه نهایی هر شخص با دیگری متفاوت است و نباید هرگز نتیجه عمل بقیه را با خود مقیاس کرد یا به دلیل اینکه فردی دیگر با انجام رینوپلاستی شکل بینی جذابی دارد شما نیز تصمیم به عمل کردن دماغ خود بگیرید. بینی بر اساس میزان تفاوت چربی و استخوان به دو دسته گوشتی و استخوانی تقسیم بندی می شود. در ذیل به اختصار این دو حالت را از زبان دکتر جراحی بینی در ساری شرح می دهیم :

بینی استخوانی 

این دماغ دارای پوستی نازک و استخوانی کشیده است. پس از به پایان رسیدن روند جراحی بینی استخوانی می توان تا حدودی نتیجه نهایی را مشاهده کرد. در زمان انجام پروسه نیز چالش خاصی را در پی نخواهد داشت. میزان چربی کمتری را به نسبت نوع دیگر دارد. عمدتا بر روی استخوان دارای قوز می باشد که دماغ های عقابی و افتاده از این گونه هستند. دوره نقاهت کمتری را سپری خواهند کرد. تورم و التهاب کمتری را به همراه خواهند داشت ، که از عارضه های اجتناب ناپذیر جراحی بینی هستند.

بینی گوشتی

از خصیصه های مهم این نوع می توان به گوشتالو بودن و غضروفی بودن بینی اشاره کرد. میزان چربی موجود در پوست این گونه به نسبت دیگر نوع بینی بیشتر است. بدین ترتیب پس از به پایان رسیدن روند میزان تورم و التهاب بیشتری را تجربه خواهند کرد. جراحی بینی گوشتی از چالش بر انگیز ترین عمل ها به شمار می آید. پس از اتمام روند نمی توان نتیجه نهایی را مشاهده کرد و بایستی تا اتمام دوره ریکاوری صبر کرد که التهاب و تورم به وجود آمده از بین برود.

 

 

 

چه کسانی به سراغ جراحی زیبایی بینی می روند؟

اکثر اشخاصی که جراحی بینی انجام می دهند ، به طور کلی با ظاهر بینی شان مشکل دارند و مایلند بینی شان را نسبت به ابعاد چهره خود ، اصلاح کنند. درصد کمی از داوطلبانی که رینوپلاستی انجام می دهند ناراحتی های ساختاری داشته و یا بینی آسیب دیده ای دارند و بسیاری از نامزدهای نرمال عمل زیبایی بینی ، از سلامت عمومی برخوردار بوده و از نتیجه این فرایند زیبایی انتظارات معقولی دارند.

چگونه پزشکی مناسب در خصوص جراحی بینی انتخاب کنید؟

پیشینه مثبت

به طور طبیعی ، داوطلبان در انتخاب پزشک باید دقت بالایی داشته باشند و برای اخذ نتیجه مثبت از جراحی بینی ، دکتر می بایست شهرت خوبی در میزان رضایت بیماران و موفقیت از عمل های زیبایی و درمانی بینی داشته باشد که این امر تنها با تجربه زیاد در جراحی بینی و روبرو شدن با چالش های حین عمل صورت می گیرد.

آموزش و تجربه

به طور قانونی تمام جراحان بینی مجاز به انجام رینوپلاستی می باشند. به همین جهت بیمار می بایست جراحی را برگزیند که در جراحی زیبایی و ترمیمی مهارت وافری داشته باشد. از این رو ساختار خارجی بینی و حفظ سلامت مسیرهای تنفسی از اولویت های مهم انجام این پروسه زیبایی به شمار می آیند.

فرایند شخصی

جراحی بینی بسیار شخصی است و می تواند بر ظاهر فرد تاثیر بسزایی بگذارد. همچنین ، بسیار مهم است که بیمار با جراح خود احساس راحتی کند و پزشک نیز در مقابل ، دغدغه های مراجعه کننده را درک و به آن توجه کند و برای رسیدن به نتیجه ای مثبت ، طرحی درمانی برنامه ریزی کند. بیماران نیز نباید پزشک را برای انجام جراحی غیر معقول تحت فشار قرار دهند تا با درک کامل از حفظ سلامتی و پیروی از دستورالعمل های پزشک متبحر ، به نتیجه مطلوبی از جراحی بینی برسند.

جراحی بینی با لیزر امکان پذیر است؟

استفاده کردن از لیزر در صنعت زیبایی و درمانی در سال های اخیر بسیار متداول شده است. علت چیست؟ بهره گیری از لیزر می تواند ضمن اعمال تغییرات، پروسه را بدون خونریزی و با درد محدود به پایان برساند. فناوری نانو و لیزر برای انواعی از عمل ها مانند چشم بسیار نتایج قابل قبولی داشته اند. در حوزه زیبایی پوست نیز می توان با کمک گرفتن از اشعه لیزر لکه ها، خال ها و اسکارها را تا حدود زیادی درمان نمود و جای آن ها را از بین برد. مزیت این است که اشعه می تواند برشی ظریف در ناحیه مورد نظر ایجاد نماید اما رگ های زیادی بر اثر این اتفاق لطمه نخواهند دید بنابراین خونریزی از بافت بسیار کم است. اما سوال این است که آیا با لیزر می توان عیوب بینی را رفع نمود یا خیر؟ کوچک کردن دماغ به واسطه استفاده از لیزر اصلا تاثیری نخواهد داشت و تنها راهکار برای تغییر در اندازه بینی جراحی بینی به روش باز یا بسته بنا به صلاحدید جراح بینی و همچنین میزان ایرادات موجود در بینی شما بستگی دارد. طی این پروسه تمامی نواقص رفع شده و ایرادات هرگز به روز ابتدایی بر نخواهند گشت. برطرف کردن قوز و ایجاد تقارن میان سوراخ های بینی نیز با استفاده از لیزر امکان پذیر نیستند. تنها کاربردی که می تواند لیزر در جراحی بینی داشته باشد ایجاد برش است که ممکن است دکتر مورد نظر شما از این تکنیک استفاده نماید. بنابراین جراحی بینی با لیزر فقط جنبه تبلیغاتی داشته و اگر تصمیم به راینوپلاستی گرفته اید نباید فریب این گونه تبلیغات را بخورید.

جراحی بینی بدون بیهوشی

نگرانی در مورد بیهوشی می تواند عاملی بازدارنده محسوب شود که افراد را از انجام عمل زیبایی بینی محروم می کند. نگرانی در این خصوص که آیا واکنش هایی که بر اثر دریافت ماده بیهوشی رخ می دهند ممکن است بر سلامتی تاثیر گذار شوند یا خیر، کم اهمیت نیستند. با پیشرفت های زیادی که صنعت زیبایی در سال های اخیر داشته ، این ذهنیت به وجود آمده است که می توان عمل بینی را بدون بیهوشی به انجام رساند. اما این مساله نیز جزو تبلیغاتی است که بعضی افراد برای داشتن مراجعه کنندگان بسیار انجام می دهد. در حقیقت جراحی بینی تحت بیهوشی کامل انجام می شود چرا که در این صورت دکتر تمرکز کافی بر پروسه دارد. از سویی دیگر بدیهی است که با لزوم ایجاد برش در نواحی کنار بینی و ستون وسط آن، نیاز است فرد هوشیار نباشد. تمامی تدابیر برای بی خطر شدن نحوه عمل زیبایی بینی با بیهوشی از طرق مختلف نظیر حضور متخصص بیهوشی در اتاق عمل ، استفاده از دستگاه برای تنفس ایمن و غیره اندیشیده می شود. لذا این مساله که بر اثر بیهوشی ممکن است سلامتی شما به خطر بیفتد کاملا رد می شود. تنها اثر جانبی که بر اثر بیهوشی عمومی ممکن است فرد با آن روبرو شود این است که پس از هوشیار شدن، علائم گوارشی مانند تهوع در بیمار مشاهده می شود که اغلب پس از گذشت چند ساعت با مصرف مایعات کاملا برطرف می گردد.

نقش پوست در جراحی بینی

یکی از مهمترین مواردی که پیش از انجام عمل بینی پزشک به آن توجه می کند نوع پوست بینی فرد است. پوست می تواند نتیجه را مثبت و رضایت بخش نماید. در واقع ضخامت پوست بینی به سه دسته بندی نازک ، ضخیم و معمولی تقسیم بندی می شود. اغلب افرادی که دارای بینی های استخوانی هستند، پوستی نازک سرتاسر دماغ آن ها را پوشانده است و این مساله جراح بینی را در حین پروسه با دشواری زیادی روبرو نمی کند. پوست نازک به خوبی از روی چارچوب بینی برداشته شده و پس از اعمال تغییرات نیز بر روی آن قرار داده می شود. دوره نقاهت این گروه کوتاه تر است چرا که ورم بینی با پوست های نازک پس از جراحی بسیار کمتر از بینی های گوشتی بوده و در مدت زمانی کوتاه تر تورم به طور کامل از میان می رود. بهترین دکتر عمل بینی ساری قادر است فرم بینی کسانی که دماغی استخوانی دارند را به هر شکلی که دلخواه است در آورد.

در قیاس با این مساله، اشخاصی که بینی گوشتی دارند لازم است برای مشاهده نهایی بینی پس از رینوپلاستی صبوری بیشتری خرج کنند. پوست ضخیم و پر از منافذ باز و دارای غدد چربی، دماغ را پس از عمل مستعد تورم بیشتری می نماید. مایعی که پس از جراحت در بافت ترشح می شود تا بافت های آسیب دیده را بازسازی و ترمیم کند بیشتر تولید شده و همین امر بینی را ورم کرده به نمایش می گذارد. این افراد نیاز است تا مدت حدود یک سال صبر کنند تا ورم آن از بین رود. معمولا مدل هایی نظیر عروسکی برای این دسته توصیه نمی شود.

دسته آخر افرادی هستند که دارای پوستی معمولی و نرمال هستند. این گروه با هیچ محدودیتی برای انجام جراحی بینی با مدل های فانتزی ، نیمه فانتزی و غیره مواجه نمی شوند چرا که پوست آن ها قابلیت ارتجاعی خوبی داشته و می تواند پوششی مناسب برای ساختار بینی بدون ایجاد تورم زیاد فراهم آورد.

 

 

مدت زمان عمل بینی و عوامل موثر بر آن :

اکثر افرادی که قصد انجام رینوپلاستی دارند در ارتباط با مدت زمان لازم برای عمل بینی ، بیهوشی و ریکاوری از پزشک خود سوال می کنند ، در پاسخ به این سوال باید گفت که جراحی بینی نیز مانند سایر عمل ها ، زمان دقیق و تعریف شده ای ندارد و عوامل بسیاری در تعیین آن نقش دارند اما به طور کلی حدود 1.5 الی 3 ساعت زمان تقریبی لازم برای جراحی بینی هست.

عوامل موثر بر زمان جراحی زیبایی بینی شامل موارد زیر هستند :

 • نوع جراحی و تکنیک های آن :

               متخصصین زیبایی از دو روش جراحی باز و بسته در عمل بینی استفاده می کنند که به طور   معمول مدت زمان لازم برای جراحی با روش بسته کمتر است.

 • نوع و فرم بینی :

             فاکتور تعیین کننده دیگر در مدت زمان جراحی بینی فرم بینی متقاضی هست.

            در اکثر موارد بینی های گوشتی با پیچیدگی و سختی بیشتری همراه هستند و این مسئله باعث     شده به نسبت بینی های استخوانی جراحی طولانی تری داشته باشند.

 • جراحی اولیه یا ترمیمی :

پزشکان در انجام جراحی های ترمیمی با پیچیدگی های بیشتری روبه رو هستند ، در این مرحله نیاز به اصلاح اشکالات  و رفع نواقص و مشکلات تنفسی و ظاهری با دقت بیشتری هست بنابراین مدت زمان جراحی بیشتر از جراحی اولیه خواهد شد.

 • تجربه جراح :

عامل موثر دیگر در کاهش مدت زمان رینوپلاستی ، مهارت و تجربه پزشک متخصص هست که  بتواند در مدت کمتری تغییرات مورد نظر را اعمال کند.

 • امکانات و تجهیزات اتاق جراحی :

در صورتی که مرکز مورد نظر جهت انجام جراحی بینی دارای تجهیزات مدرن و پیشرفته باشد مدت جراحی بینی کمتر و عمل با سهولت بیشتری انجام می شود.

 • آیا نتیجه جراحی بینی از پیش قابل تعیین هست ؟

به طور قطعی نمی توان نتیجه جراحی بینی را تعیین کرد ، اما تخصص و نمونه جراحی های قبلی  جراح ، ملاک خوبی برای متصور شدن نتیجه است.

 • فرم نهایی بینی بعد از رینوپلاستی چه مدت بعد مشخص می شود؟

با توجه به تفاوت آناتومی و وضعیت بدنی افراد مدت زمان لازم برای دیدن فرم نهایی بعد از جراحی بینی متغیر خواهد بود اما با این حال به طور معمول بینی های استخوانی به 6 ماه الی 1 سال و بینی های گوشتی به 1 الی 2 سال زمان نیاز دارند.

 

 • کبودی ناشی از جراحی زیبایی بینی چه مدت بعد از بین می رود؟

امروزه با توجه به کیفیت بالای جراحی بینی ، کبودی ها به صورت مختصر در اطراف چشم و بینی ایجاد می شوند که پس از مدت کوتاهی از بین خواهند رفت البته با توجه به تفاوت در آناتومی و ژنتیک افراد این زمان متغیر خواهد بود.

اقدامات لازم قبل از جراحی زیبایی بینی 

قدم اول برای این پروسه انتخاب جراح خوب است. انجام این کار باعث می شود که نتیجه با خواسته شما مطابقت داشته و دکتر با توجه به تجربه و تبحری که دارد از پس تمامی چالش های پیش آمده در حین عمل دماغ بر آید. این نشست باعث می شود که بهترین دکتر جراحی بینی در ساری متوجه شود فرد با توجه به ایرادات بینی خود تصمیم به عمل گرفته است یا تحت تاثیر اطرافیان قرار گرفته است. اقدامات قبل از جراحی بینی عبارتند از:

 • انجام آزمایشات لازم جهت چکاپ و معاینه کامل.
 • اطلاع رسانی داروهای مصرفی به ایشان
 • هرگونه حساسیت داروئی و خوراکی که دارید را بهتر است به ایشان بگویید.
 • سوابق بیماری خود را به او اطلاع دهید.
 • از مصرف نیکوتین و هر نوع دخانیات به مدت دو الی سه هفته پیش از جراحی بینی پرهیز داشته باشید.
 • نوشیدنی های حاوی الکل را بهتر است یک ماه بیش از روند کنار بگذارید.
 • استفاده از داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین را قطع کنید.
 • از به همراه آوردن وسایل قیمتی به بیمارستان خودداری کنید.
 • در روز عمل بهتر است کمه فردی را به عنوان همراه با خود داشته باشید.

آزمایشات قبل از جراحی بینی

تمامی عمل های درمانی و زیبایی مستلزم انجام یک سری آزمایشاتی هستند که می تواند به پزشک و تیم پزشکی در کنترل علائم حیاتی فرد در هنگام عمل کمک نمایند. انجام موارد زیر برای پشت سر گذاشتن این پروسه زیبایی توام با سلامتی فرد مورد اهمیت است. این آزمایشات و اقدامات در جراحی زیبایی بینی از سوی بهترین پزشک جراحی بینی در ساری شامل موارد زیر می شوند :

 • آزمایش خون

این تست اطلاعات کاملی را از سلامت کلی بدن به پزشک ارائه می دهد. تست کمخونی ، اچ آی وی ، قند خون ناشتا ، کنترل کردن مشکلات و اختلالات مرتبط با انعقاد خون از جمله موارد ضروی این آزمایش قبل از انجام عمل بینی به شمار می روند.

 • آزمایش بارداری

در بانوانی که تصمیم به جراحی بینی گرفته اند ، ضروری است که تست حاملگی انجام شود زیرا انجام این پروسه همراه با بیهوشی بوده و همین مساله بر جنین تاثیر سو می گذارد.

 • نوار قلب

نوار قلب با هدف کنترل و اندازه گیری ضربان های قلب انجام می شود. این تست نامنظمی های تپش های قلب را نمایان کرده و نشان دهنده بیماری های قلبی و عروقی می باشد. همچنین در این نوار حملات قلبی نیز برای جراح قابل تشخیص هستند.

 • سی تی اسکن

برای تمامی متقاضیان جراحی بینی تصویربرداری سی تی اسکن تجویز می شود. این عکس نشان دهنده ساختمان بینی بوده و هر گونه انحراف تیغه بینی را نیز مشخص می کند. گرفتگی های بینی به دلایل مختلف نیز از طریق این عکس امکان پذیر است تا پزشک بتواند با توجه به آن ، به درمان بپردازد.

 • عکس برداری از قفسه سینه

اغلب پزشکان برای کنترل و اطمینان خاطر در خصوص سلامت ریه های فرد عکس از قفسه سینه را تجویز می کنند. بررسی ریه ها از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و نشان دهنده وضعیت تنفسی فرد در حین بیهوشی فرد می باشد و با کمک آن تیم پزشکی می توانند تنفس فرد را کاملا کنترل نمایند.

 

جراحی بینی در ساری - دکتر ارزاقی

 

انواع جراحی زیبایی بینی

انواع جراحی زیبایی بینی شامل جراحی بینی فانتزی ، عمل بینی نیمه فانتزی ، عمل زیبایی طبیعی می شوند. در ادامه توضیحی در تمامی این موارد از زبان دکتر ارزاقی ارائه داده ایم:

 • عمل طبیعی 

این نوع از جراحی زیبایی بینی به طور معمول به تناسب و تقارن اجزا صورت با بینی تمرکز بیشتری دارد. از اسم عمل طبیعی بینی نیز پیدا است که فرمی طبیعی و همخوان با دیگر ساختار صورت دارد. در این گونه نوک بینی رو به بالا کشیده نخواهد شد. بر روی تیغه بینی قوس ایجاد نمی شود. در این گونه ایرادات تنفسی نیز بهبود خواهند یافت.

 • عمل بینی فانتزی 

در این جراحی بینی فانتزی نوع میزان تغییرات ایجاد شده بسیار خواهد بود. به طور مثال نوک بینی به میزان 100 الی 105 درجه از لب بالایی فاصله خواهد داشت. به دلیل ایجاد سربالا شدن نوک آن ، بر روی تیغه و پل بینی قوس و انحنای زیادی را باید ایجاد کرد. فرمی عروسکی و زیبا را خواهد داشت. سایز این نوع کوچک و متناسب با چهره های گرد و کوچک است.

 • عمل بینی نیمه فانتزی 

در این نوع نه حالت طبیعی رعایت می شود و نه میزان تغییرات بینی عروسکی وجود دارد. میانگین این دو نوع را می توان در بینی های نیمه فانتزی پیاده کرد. نوک بینی زاویه کمتری را داشته باشد و انحنای روی پل بینی را نیز به نسبت بینی فانتزی کمتر ظاهر می شود.

 

 

آمادگی برای جراحی بینی

برای اینکه بتوانیم در نتیجه تاثیر گذار شویم چه کارهایی باید انجام دهیم؟ این سوال از جمله دغدغه ها در ذهن افرادی است که قصد عمل زیبایی دارند و یا مقدمات آن را از جمله گذراندن جلسه مشاوره و تعیین وقت برای عمل به انجام رسانده اند. درست است که جراح قرار است تغییراتی اصولی و بنیادی در دماغ شما ایجاد کند و نقش پر رنگی در این پروسه ایفا می کند اما برخی عوامل دیگر نیز می توانند در نتیجه نهایی اثر بگذارند و نتیجه را به سمت مثبت یا منفی شدن پیش ببرند. برخی از این عوامل تنها از سوی دکتر منتخب شما قابل انجام بوده اما رعایت بعضی نکات از جانب شخص شما به پزشک در این مسیر کمک می کند. اما این نکات شامل چه مواردی می شوند؟ در ادامه توضیحی مفصلی در چند مورد از آنها ارائه می دهیم.

 • بیماری

در نشست با دکتر، تاریخچه پزشکی تان را برای دکتر جراحی بینی در ساری یا سایر شهرها شرح دهید چرا که شاید از نظر شما برخی عوامل مهم تلقی نشوند اما در روند بهبودیتان موثر هستند. به طور مثال بیماری های زمینه ای مانند دیابت، بیماری های پوستی ، سوابق جراحی و غیره نباید از دکترتان پنهان شوند. در این زمینه حتما میزان داروهای مصرفی خود را نیز شرح دهید تا برای مصرف آن ها یا محدود کردنشان قبل از عمل تصمیم گیری شود. حساسیت به داروها نیز شامل همین مساله شده و آن ها به اطلاع دکتر برسانید.

 • رژیم غذایی

یکی از اقدامات قبل از جراحی بینی توجه به نوع مواد غذایی و خوراکی هایی است که در دو هفته قبل از رینوپلاستی مصرف می کنید. در این بازه زمانی تمامی آنچه یک بدن سالم نیازمند است باید مصرف شود. بنابراین به نوع مواد غذایی خود دقت نموده و تمامی منابع غذایی مانند ویتامین ها، پروتئین و غیره را از منابعی مانند میوه ها ، سبزیجات، کربوهیدرات ها و غیره در برنامه خود بگنجانید. فراموش نکنید که این حرف بدین معنا نیست که پرخوری کنید، تنها کافیست تمامی این مواد در حد متعادل به بدنتان برسد. در این زمان آب فراوان بنوشید تا پوستتان آب کافی را دریافت نموده و قابلیت کشسانی و ارتجاعی مطلوبی برای اعمال تغییرات داشته باشد.

 • آماده کردن محیط

اغلب جراحان بینی برای 3 تا 4 روز از فرد می خواهند در منزل استراحت نمایند تا علاوه بر بازیابی انرژی ، از موضع تحت عمل به خوبی مراقبت شود. بنابراین باید از قبل از جراحی بینی محیط استراحت خود را آماده نمایید. یخچال خود را منابعی نظیر آب میوه های طبیعی پر کرده و همچنین می توانید با تهیه کردن آب کرفس به التیام بخشیدن به جای زخم ها کمک نمایید. تهیه کردن کمپرس آب گرم از داروخانه به منظور استفاده در روزهای ابتدایی برای رفع کبودی و تورم بینی ، خریداری کردن پنبه برای تمیز کردن اطراف بینی از مواد ضد عفونی و غیره از جمله راهکارهای ساده ای هستند که نیاز است به آن پیش از جراحی بینی فکر کرده باشید. از سویی دیگر لازم است از یکی از نزدیکان یا اعضای خانواده خود بخواهید برنامه ریزی کنند تا برای چند روز ابتدایی نزد شما مانده و در به انجام رساندن بعضی فعالیت های شخصی به شما کمک نمایند.

 

 

 

جراحی بینی ترمیمی

همیشه تاکید بر این است که انتخاب جراح حاذق یکی از اقدامات اولیه و بسیار مهم قبل از عمل زیبایی بینی می باشد. از آنجایی که جراحی زیبایی بینی ، اورژانسی محسوب نمی شود ، همیشه توصیه می کنیم که پیش از عمل زیبایی بینی ، تحقیقات میدانی گسترده ای انجام دهید تا یک انتخاب صحیح از پزشک با تجربه عمل های بالا و با کیفیت داشته باشید که مجبور به جراحی بینی ترمیمی نشوید. رینوپلاستی ترمیمی در واقع به جهت رفع ایرادات و مشکلات عمل بینی اولیه انجام می شود که به طور کامل برطرف نشده اند و اغلب باعث بروز مشکلاتی در بینی می شود. عمل بینی ترمیمی با سپردن جراحی بینی به دست پزشکی بی تجربه ، باعث بروز مشکلاتی از قبیل مشکل تنفسی و غیره می شود که فرد برای حفظ سلامتی خود می بایست عمل مجدد بینی با صرف هزینه ای بیشتر از جراحی بینی اولیه انجام دهد. در صورتی که ایرادات عمل اولیه ناچیز باشد ، اصلاح آن ها با بی حسی موضعی و در مطب انجام می شود. به عنوان مثال یکی از این موارد عبارتند از سوهان کشیدن بینی به جهت رفع قوز بینی که در رینوپلاستی قبلی ، قوز به طور کامل رفع نشده است.

موارد شدیدتری که در آن ، فرد نیاز به تغییرات بیشتری دارد ، با بیهوشی عمومی در کلینیک و یا بیمارستان انجام می شود که شامل موارد زیر می باشند :

 •  ترمیم نوک بینی در صورت افتاده شدن آن
 •  متقارن سازی سوراخ های بینی
 • برطرف شدن انحراف تیغه بینی ، که در جراحی زیبایی اولیه انجام نشده است.
 • رفع فرورفتگی های بینی که در عمل اولیه ، در اثر حذف بیش از حد بافت پشت بینی ایجاد می شود.
 • از بین رفتن اختلالات تنفسی پس از رینوپلاستی اولیه

مراقبت های بعد از جراحی بینی 

پس از اتمام روند کبودی ، تورم و التهاب که از سری عارضه های اجتناب ناپذیر بعد از عمل هستند را تجربه خواهید کرد. در جهت بهبود و بهتر شدن این وضعیت می توانید از کمپرس سرد استفاده کنید. در دوره نقاهت بهتر است که به منظور مراقبت های بعد از جراحی بینی در مواقع خوابیدن و استراحت کردن از چند بالش بهره بگیرید که سر و صورت شما به اطراف برخورد نداشته باشد. همچنین مانع از تورم بیشتر خواهید شد. به گفته دکتر ارزاقی در دوره ریکاوری نیازی به رژیم غذایی خاصی ندارید اما جهت کاهش میزان التهاب رخ داده بهتر است که مصرف نمک را در وعده های غذایی خود به حداقل برسانید. سایر موارد در مراقبت های بعد از جراحی بینی عبارتند از:

 1. از بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید.
 2. انجام دادنت فعالیت های سنگین های و ورزشی را به حداقل سی روز بعد از جراحی بینی در ساری موکول کنید.
 3. در روز های اولیه از خندین و حرف زدن بسیار خودداری کنید.
 4. اگر چشمان ضعیفی دارید ، پس از جراحی زیبایی بینی بهتر است که استفاده از عینک را کنار بگذارید و برای مدتی از لنز های تماسی استفاده کنید.
 5. سر خود را به مدت طولانی پایین نگه ندارید.
 6. همانطور که در  اقدامات قبل از عمل از زبان  ذکر شد ، بهتر است که استفاده از هر نوع نیکوتین و دخانیات را به سی روز بعد از اتمام روند موکول کنید.
 7. نوشیدن الکل نیز موجب کند شدن روند درمان می شود. در نتیجه بهتر است که در دوره ریکاوری از نوشیدنی های حاوی الکل پرهیز کنید.

جراحی بینی - دکتر محمد حسین ارزاقی

 

تخمین هزینه عمل بینی

هزینه جراحی بینی در ساری به موارد زیادی بستگی دارد که عبارتند از :

تجربه جراح

در واقع باید گفت که دستمزد جراح با توجه به شهرت و تجربه بالا ، از متخصصی که مهارت پایینی دارد ، بیشتر است. به همین جهت ، متقاضیان با پرداخت هزینه ای بالا به پزشک متبحر ، عمل زیبایی بینی را با کسب نتایجی مطلوب تر از این پروسیجر دریافت می کنند.

امکانات جراحی

جراحی زیبایی و یا درمانی بینی در بیمارستان و یا مراکز جراحی انجام می شود. این مکان ها نیاز به پرداخت هزینه هایی جداگانه دارند که با توجه به شهرت ، موقعیت و تجهیزات نسبت به دیگری متفاوت است. در این شرایط نیز معمولا برخی از بیماران با پرداخت هزینه جراحی بینی در ساری ، به میزان بیشتر ، اطمینان بیشتری در جهت نتیجه ای مثبت کسب می کنند.

محل جغرافیایی

هزینه جراحی بینی نیز همانند کالاها و خدمات جامعه ، در مکان های مختلف ، متفاوت است. به طوری که ، این پروسه زیبایی در کلان شهرها و همچنین مناطق بالا شهر ، بیشتر از دیگر موقعیت های مکانی می باشد.

بیهوشی

رینوپلاستی و یا سپتوپلاستی را می توان تحت بیهوشی عمومی نیز انجام داد که این مورد نیز بر هزینه جراحی می افزاید. از این رو دستمزد متخصصان بیهوشی نیز در این صورت بر هزینه های درمان می افزایند.

آزمایش ها و داروها

داوطلبان قبل و بعد از رینوپلاستی ، به انجام آزمایش ها و اخذ داروهایی برای مراقبت نیاز دارند که این موارد بی شک مبلغ نهایی را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. 

پرداخت هزینه

در صورتی که جراحی بینی صرفا به جهت زیبایی و یا درمانی و زیبایی با هم انجام شود ، بیمه هزینه جراحی بینی در ساری را تقبل نمی کند. همچنین در صورتی که عمل زیبایی بینی تنها در جهت درمانی اعمال شود ، می توان این مبلغ را از شرکت بیمه مورد نظر اخذ نمود.

1 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
9 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سهیل
سهیل
1 سال قبل

سلام بعد از عملم سمت چپ بینیم خیلی ورم داره ، 4 ماه گذشته هنوز صبر کنم یا باید درمان بشه؟

زینب
زینب
1 سال قبل

سلام قوز روی دماغ من از بین نرفته کامل. با سوهان کشی اصلاح می شه یا باز باید عمل کنم؟

ساحر
ساحر
1 سال قبل

بعد از عمل گونه راستم متورمه با این که 6 یا 7 ماه از اون موقع گذشته. به جراحی بینیم ربط داره ؟

drarzaghi14
drarzaghi14
1 سال قبل
پاسخ به  ساحر

بله ، ممکنه CT اسکن لازم باشه

ستاره
ستاره
1 سال قبل

بعد از تزریق کورتون هم باید چسب بزنیم یا لازم نیست؟

رها
رها
1 سال قبل

شش هفته است که عمل کردم اما داخل بینیم یه بوی بدی داره. هیچ علامت عفونت و ترشحی ندارم. رفع میشه یا دائمیه؟

drarzaghi14
drarzaghi14
1 سال قبل
پاسخ به  رها

معمولا موقتی بوده پس ازقطع شدن خونابه ها و جذب لخته ها رفع میشود

ثریا
ثریا
1 سال قبل

من یکبار جراحی انحراف بینی داشتم تقریبا 7 سال قبل، الان می خوام زیبایی عمل کنم. ممکنه نتیجه ش خوب نشه؟

منیر
منیر
1 سال قبل

من بخاطر مشکل پوستیم مدام فیشال میرم.دو هفته است عمل بینی انجام دادم.از کی می تونم روتین سابقمو ادامه بدم؟

Call Now Button